Wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu „Matematyczne origami”

origami 2015W konkursie wzięli udział uczniowie z województwa podkarpackiego i lubelskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie modelu wielościanu metodą origami modułowego, czyli z wielu kartek papieru i bez użycia kleju. Każda praca konkursowa to od kilkunastu modułów do kilkuset modułów. Oprócz stopnia trudności, pomysłowości i wierności sztuce origami, komisja konkursowa oceniała estetykę wykonania. Oto lista nagrodzonych:

I Kategoria – uczniowie gimnazjum

I miejsce :

• Paweł Sołtys, Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie, opiekun – mgr Agnieszka Wójtowicz,
  • Wojciech Majewski, Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie, opiekun – mgr Beata Myśliwiec.

II miejsce:

• Iwona Magdziarz, Publiczne Gimnazjum w Sułowie, opiekun – mgr Mariola Wanat,
  • Lidia Knap, Publiczne Gimnazjum w Sułowie, opiekun – mgr Mariola Wanat.

III miejsce:

• Renata Książek, Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie, opiekun – mgr Danuta Sołtys,
  • Karolina Bomba,  Gimnazjum nr 11, opiekun – mgr Grażyna Gajownik – Jakubek,
  • Dawid Diakho, Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie, opiekun – mgr Elżbieta Górnicka,
  • Justyna Siuta, Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie, opiekun – mgr Iwona Olewicz.

Wyróżnienie:

• Katarzyna Mróz, Publiczne Gimnazjum w Sułowie, opiekun – mgr Mariola Wanat,
  • Katarzyna Juźwiak, Publiczne Gimnazjum w Sułowie, opiekun – mgr Mariola Wanat,
  • Wojciech Kotliński, Gimnazjum nr 8.

II Kategoria – uczniowie szkół podstawowych

I miejsce :

• Jakub Welc, Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie, opiekun – mgr Alicja Skoczylas.

II miejsce:

• Gabriela Kolak, Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie, opiekun – mgr Alicja Skoczylas.

III miejsce:

• Grzegorz Gernand, Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie, opiekun – mgr Alicja Skoczylas.

Wyróżnienie:

• Szymon Szczepanik, Szkoła Podstawowe nr 25 w Rzeszowie, opiekun - mgr Małgorzata Pyziak,
  • Szymon Kowalik, Szkoła Podstawowe w Michałowie, opiekun - mgr Bożena Chwiejczak.

Wszystkich uczestników, w szczególności laureatów i wyróżnionych, zapraszamy na uroczyste zakończenie konkursu – wystawę prac, rozdanie dyplomów i nagród, krótkie warsztaty origami - w piątek 27 lutego 2015 r. o godz. 13.30.