Piramida Zdrowego Żywienia, czyli jak jeść zdrowo i kolorowo.

piramida zywieniowa 2018 07Uczniowie klas trzecich na lekcji języka niemieckiego nie tylko wkuwają słówka i uczą się zasad niemieckiej gramatyki, ale poznają również tajniki właściwego, zdrowego żywienia.
Zadaniem trzecioklasistów było opracowanie Piramidy Zdrowego Żywienia, która jest prostą formą graficzną, przedstawiającą ogólne zasady żywienia człowieka i aktywności fizycznej. Piramida składa się z pięter, na których zamieszczone są odmienne grupy produktów spożywczych.
Takie lekcje są integracyjną częścią programu Erasmus +, w którym młodzież naszej szkoły bierze udział. Ideą i tematem projektu jest „Health and Fitness for Healthy Future", w którym właśnie kładziony jest nacisk na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie przygotowują projekty, prezentacje, ulotki promujące zdrowy tryb życia oraz angażują się w różne przedsięwzięcia, których celem jest uświadamianie innych jak bardzo są ważne zasady zdrowego odżywiania.