"Nie jesteś Sam..."

hospicjum 2017 0921.11.2017 r. 4 uczennice naszej szkoły (Kinga Tadla, Dominika Lech, Paulina Łyszczarz z 2b oraz Roksana Lampart z 2c) pod opieką p. J. Zielińskiej wzięły udział w konferencji nt. „Wolontariat – społeczne zaangażowanie na rzecz dzieci" w ramach projektu „Nie jesteś Sam", która miała miejsce w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci.

Wydarzenie to miało na celu przybliżenie, na czym polega praca w wolontariacie w Hospicjum, a jednocześnie zachęcenie młodych ludzi do zaangażowania się w taki wolontariat. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wystąpień różnych znakomitych osób (m. in. Prezesa Hospicjum, koordynatora wolontariatu w Hospicjum, Dyrektor Muzeum Dobranocek), jak również osobistych relacji różnych wolontariuszy.

Pamiętaj: i Ty możesz zostać wolontariuszem w Hospicjum – wystarczy, że masz skończone 14 lat oraz odrobinę chęci do dawania Siebie innym! Wystarczy, że pokonasz w Sobie wolontaryjnego lenia – po prostu bądź ze Sobą szczery i pokonaj bariery do wolontaryjnej kariery! Jedyną osobą, która może Cię do tego naprawdę zmotywować, jesteś Ty Sam!