Szkolny Konkurs na Europejski Dzień Języków

dzien jezykowEuropejski Dzień Języków – 26 września 2017 r.

Europejski Dzień Języków (EDJ) czyli międzynarodowe święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy i obchodzone w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach i zabawach zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych z okazji EDJ.
Zadania do wykonania:

• Ubierz się w kolorach flagi wybranego kraj. Samorząd będzie robił zdjęcia i wybierze najciekawsze przebrania.
  • Wybrani uczniowie, w kilku miejscach na korytarzu szkolnym, będą malować na twarzach uczniów flagi różnych krajów.
  • Napisz własny wiersz w dowolnym języku europejskim, również polskim. Wiersze mogą być poważne, albo śmieszne. Nauczyciele języków obcych wybiorą najciekawsze z nich, które zostaną nagrodzone (wiersze należy oddać do poniedziałku 25.09 do godziny 10).
  • Weź udział w pobiciu światowego rekordu z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadaniem ucznia jest nagranie krótkiego filmiku (10-20 sekund), w którym przedstawi uzasadnienie dlaczego lubi dany język. W klipie może wystąpić nieograniczona ilość osób, (zachęcamy grupy i klasy) Możecie śpiewać, tańczyć, rapować, krzyczeć, szeptać, pisać, malować, budować...
  • Szczegóły na stronie: http://edl.ecml.at/record/tabid/3158/Default.aspx
  • Konkurs „Odgadnij, kim jest mój ulubiony bohater literacki lub filmowy". Przedstaw w dowolnej formie plastycznej ulubioną postać (format A4). Na osobnej kartce w 3-5 zdaniach, w formie podpowiedzi/zagadki, opisz swojego bohatera w dowolnym języku. Prace mogą być wykonane indywidualnie lub w parach. Podpisane na odwrocie prace (tytuł, bohater, imię i nazwisko ucznia, klasa) należy złożyć u nauczycieli języków obcych do poniedziałku (25.09.)