Wspomnienia z wycieczki

wycieczka karpacka troja 2017 022 czerwca bieżącego roku klasy 3d, 2d i 2c wybrały się do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja" w Trzcinicy. Oglądaliśmy rekonstrukcje wałów obronnych, dwie bramy prowadzące do grodu (z epoki brązu i wczesnego średniowiecza) oraz 6 chat. Uczniowie spróbowali swoich sił w łucznictwie. Nasze gimnazjalistki radziły sobie z tym świetnie. Był również obowiązkowy zakup pamiątek. Dalszym etapem naszej wyprawy był Magurski Park Narodowy. Wędrując po szlaku z leśniczym poznawaliśmy szatę roślinną parku, podziwialiśmy Diabli Kamień i uroczy wodospad. W Krempnej kupiliśmy kiełbaski. Gdzieś na końcu świata (w Hucie Polańskiej) zjedliśmy obiad. Potem był relaks – gra w piłkę, w karty, kąpiel w strumyku. Wody było po kostki, ale niektórym wystarczyło. Wyprawę zakończyliśmy ogniskiem. Kiełbaski były bardzo smaczne, niech zazdroszczą ci, którzy nie jedli. Pogoda dopisała, humory też. Wszyscy zadowoleni wrócili wieczorem do domu.