Klaudia Głodowska z kl. 3b finalistką XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

olimpiada pck 2017 11W dniach 25-27 maja w Zielonce k/Warszawy odbył się finał Olimpiady, w którym udział wzięło 32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Na wszystkich etapach uczestniczyło w niej 41 000 uczniów
Do finału dostali się najlepsi młodzi ludzie, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. Tam stanęli przed najtrudniejszym zadaniem - przez trzy dni organizatorzy testowali ich wiedzę w zakresie odżywiania, higieny, ekologii oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Pierwszego dnia uczestnicy przystąpili do testu składającego się ze 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz". W kolejnym dniu prezentowali przed komisją wydarzenia i akcje związane z tematyką Olimpiady zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach. Liczył się pomysł i sposób realizacji – komisja oceniała zasięg podjętych działań, ich formę, ale też innowacyjność oraz możliwość wykorzystania pomysłu przez innych.
Sam wyjazd na finał był ogromnym wyróżnieniem – olimpijczycy spędzili razem trzy dni, uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, realizując zadania i integrując się. GRATULUJEMY!