Zaszycie alkoholowe a walka z uzależnieniem

Zaszycie alkoholowe a walka z uzależnieniem

Tematyka zaszycia alkoholowego powraca za każdym razem, gdy pojawia się problem z nadużywaniem alkoholu. Czy faktycznie zaszycie alkoholowe to dobre rozwiązanie? Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest zaszycie alkoholowe? Podpowiadamy!

 

Zaszycie alkoholowe – o czym mowa?

 

Zaszycie alkoholowe https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ zwane również wszywką alkoholową lub wszywką z esperalu to rodzaj drobnego zabiegu chirurgicznego polegającego na umieszczeniu w organizmie alkoholika leku esperal. Jest to lek, który blokuje wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie i trawienie alkoholu. Takie zaszycie alkoholowe ma na celu spowodowanie awersji do spożywania alkoholu i rezygnacji z jego nadużywania. Wszystko dlatego, że w chwili spożycia alkoholu, pojawią się nieprzyjemne dolegliwości w tym np. duszności, zawroty głowy, bóle głowy, nudności, czy wymioty. Zaobserwować je można już po około 10-15 minutach i mogą utrzymać się nawet do 10 godzin.

 

Zaszycie alkoholowe a uzależnienie

 

Czy w taki sposób można skutecznie walczyć z uzależnieniem? Niektórzy mogą mieć wątpliwości, ale trzeba przyznać, że choć takie kroki mogą wydawać się drastyczne, to czasami są jedynym sposobem na to, by alkoholi zaprzestał sięgania po alkohol. Skutki jego spożycia po zaszyciu bywają bardzo bolesne, więc faktycznie co niektórzy mają szansę na wyjście z nałogu. Jednak potrzeba tutaj silnej woli oraz chęci. Nie zaszkodzi również pomyśleć o terapii pod okiem specjalistów, ponieważ uzależnienie od alkoholu jest chorobą, z której trudno wyjść w pojedynkę.